Sales gyakornok a Microsoft-nál

Kategória Marketing, kommunikáció, értékesítés
Helyszín Budapest III. kerület
Bruttó fizetés 1200 Ft/óra
Jelentkezési határidő 2020-02-24

Microsoft Hungary is looking for sales intern for FSI team. We provide open and friendly team spirit with great learing opportunities in Enterprise field sales activities.

Feladatok
  • Supporting FSI team every day work: meeting organisation, account planning tool administration, licensing and contracting researches, CRM data management
  • Sales/field work: digital selling, event organisation, training/skilling for customers, event participation, customer meeting organisation and follow up with peers, on site activities
Elvárások
  • Nappali tagozatos, aktív vagy passzív hallgatói jogviszony még min. 1 évig
  • Great communication skills internal/external stakeholders
  • Collaboration and cooperation
  • Overview about recent IT megatrends and insigths of FSI segment challanges
  • 30 working hours from February 2020
  • English language skills
Amit ajánlunk
  • Long-term internship

Neked ajánlott munkák

Pultos

1765 Ft/óra

Szeged

könyvelő gyakornok

1215 Ft/óra

Szeged

Rugalmas irodai munka

1250 Ft/óra

Budapest IX. kerület

Mobiltudós gyakornok

1307 Ft/óra

Békéscsaba